1 червня - Коаліція «Права дитини в Україні» звернулась до Президента з вимогою недопущення участі дітей у збройних конфліктах
02.06.2016

 «Діти не злочинці! Вони жертви!» – під таким гаслом 1 червня пройшла акція під стінами адміністрації Президента, організаторами якої виступила коаліція «Права дитини в Україні». Представники коаліції закликали Гаранта стати на захист прав дитини на окупованих територіях і передали другий відкритий лист (нижче) Президента з вимогою зупинити кримінальне переслідування дітей, які були залученні до збройного конфлікту. 

«Захист прав дитини під час збройного конфлікту є найпершим завданням держави. Чи є хтось важливіший за дітей?» – говорить Ксенія Карагяур, юрист Всеукраїнського благодійного фонду «Права на захист» у партнерстві з HIAS.

«Згідно з міжнародними стандартами, зокрема Паризьким принципам, Другим факультативним протоколом Конвенції ООН про права дитини та іншими міжнародними документами, які визнані Україною, діти під час збройних конфліктів повинні отримувати особливу турботу та повагу. На жаль, Президент раніше назвав 21 загиблого юнака до 18, а у відповіді на запит Коаліції зазначено, що таких фактів немає. На жаль, замість реабілітації, 8 кримінальних справ порушено проти неповнолітніх, які брали участь у військових діях з боку так званих «молодих республік» та самі зізналися в цьому після повернення на підконтрольну частину України», – підкреслила Світлана Тарабанова, координатор гуманітарного напряму, один з учасників коаліції.
 
Олексій Лазаренко зазначив: «Факти, залучення дітей до військових дій, воєнних формувань повинні розслідуватися першочергово, але з позиції – дитина потерпіла. Для цього з урахуванням вже змін до Закону України про охорону дитинства, внести зміни до Кримінального кодексу, в частині відповідальності дорослих. Україні необхідно мати механізм виявлення фактів залучення дітей і систему надання відповідної допомоги дітям-комбатантам.
Коаліція нагадує, що міжнародні документи, які ратифікувала Україна вимагають щоб відповідальність за участь дітей несли дорослі, а не діти.»
 
Діти, які були залученні до збройного конфлікту маю визнаватись жертвами, які потребують реабілітаційної допомоги, а не відповідальними.
 
Захист прав дитини на окупованих територіях має стати частиною Мінських угод, а також державної політики.

Нагадаємо, що перший лист до Президента було відправлено 4 лютого, але відповідь Коаліція називає відпискою. Президент не надав жодної інформації про кроки щодо запобігання залучення дітей у збройні конфлікти. У листі Коаліція звертається , як для головнокомандувача не допускати участі дітей у збройних конфліктах, розслідування випадків участі дітей як зі зброєю у збройних конфліктах (АТО) так і будь-яке інше залучення. 

 

 

 

 

 

 

Практика обшукування учнів на ЗНО порушує права дитини – правозахисники

Правозахисники занепокоєні практикою персональних обшуків за допомогою металошукачів учнів, які проходять зовнішнє незалежне оцінювання (ЗНО). Вони вважають, що це порушує права дитини на свободу та недоторканість, а також створює для дітей додаткову стресову ситуацію.

24.05.2017

Через останні реформи школи не зацікавлені фіксувати жорстоке поводження з дітьми – експертка

В умовах існуючої на сьогодні системи попередження насильства та жорстокого поводження щодо дітей школи не зацікавлені фіксувати випадки жорстокого поводження та передавати цю інформацію до координуючого органу.

27.04.2017

Права дитини не в пріоритеті?

Ситуація в Україні з захистом прав дитини системно погіршується. Що можна змінити?

26.04.2017