Cемінар "Кидаємо виклик порушенням прав дитини за допомогою правової адвокації в Україні"
15.04.2015

 Триває набір учасників на семінар "Кидаємо виклик порушенням прав дитини за допомогою правової адвокації в Україні", що відбудеться 14-15 травня 2015 року.


Метою проведення семінару «Кидаємо виклик порушенню прав дитини шляхом правової адвокації» є збільшення практики використання Конвенції ООН про права дитини в судових розглядах, а також розробка адвокаційних стратегій на зміну норм законів, що допускають порушення прав, гарантованих Конвенцією. 

Міжнародна мережа з прав дитини CRIN проводить серію подібних семінарів з правової адвокації з 2011 року у різних країнах. 

Організатори в Україні: Міжнародна мережа з прав дитини CRIN, Коаліція "Права дитини в Україні", Жіночий консорціум України за фінансової підтримки Save the Children, Міжнародна мережа з прав дитини CRIN, організацій-учасників Коаліції «Права дитини в Україні. 

Фасилітатори 
1. Вероніка Йейтс, директор Міжнародної мережі з прав дитини CRIN
2. Лариса Абрицька, координатор Міжнародної мережі з прав дитини "CRIN" у Східній Європі та Центральній Азії 
3. Деница Младенова, юрист-дослідник, CRIN. 
4. Лайнел Блакмен, представник International Senior Lawyers Project – міжнародний експерт щодо стратегічних судових процесів. Має досвід у судових розглядах з органами опіки. Крім цього представляв Чілійський уряд проти Піночета у 1998. Більше інформації про нього
5.  Катерина Галенко, адвокат Представництва ХАЙЕС в Україні. (до підтвердження) 
6. Марія Ясеновська, правозахисниця та голова Харківської обласної фундації "Громадська альтернатива" 
7. Сергій Буров, правозахисник, член правління громадської організації «М’Арт» 
8. Євгенія Павлова, адвокат, президент Всеукраїнської фундації "Захист прав дітей" 

Під час семінару учасники 
- обговорять варіанти правової адвокації, включаючи застосування національного, регіонального або міжнародного законодавства, щоб оскаржити порушення прав дитини і змусити держави нести відповідальність, 
- визначаться з тим, які ресурси є необхідними для досягнення цих цілей (наприклад, чи мають бути діти-жертви (потерпілі) ідентифіковані, чи доступні досвідчені юристи, чи достатньо фінансових ресурсів для підтримки дій), тощо. 

Також очікується, що підготовлена команда зможе вплинути на загальну ситуацію дотримання прав дитини в Україні, оскільки збільшить можливість для оскарження порушень прав дитини та будуть створені умови, за якими відповідальність за порушення буде нести держава. 

Для участі у семінарі, надішліть, будь ласка, заявку до 20 квітня на електрону пошту: crc.ngo.ukraine@gmail.com

Незалежна рада серед отриманих заявок обере 20 учасників. Про рішення ради всі учасники будуть повідомлені 24 квітня. 

Додатки:

1. Детальніша інформація про семінар 

2. Інформаційна довідка для юристів та адвокатів

3. Заявка

Блог

Як порушуються права дітей в Україні: чи можемо ми врятувати майбутнє?

За святкуваннями Дня Конституції часом забуваємо, що головна мета такого документу — не вшанувати його раз на рік, а слідкувати, аби прописані там правові норми виконувались. Про ефективність системи дотримання наших прав і їх захисту знаємо не з чуток. Ситуація з правами дитини у нашому суспільстві на перевірку виявилася ще тривожнішою.

29.06.2016