Чи почує країна голоси дітей? Результати моніторингу «Голоси дітей»
20.11.2015

  20 листопада відбулася прес-конференція за результатами унікального моніторингу «Голоси дітей». Головною її темою стали основні проблеми дотримання прав дитини та  рекомендації дорослим з вуст юних моніторів. Унікальність дослідження полягає в тому, що його провели саме діти віком від 12 до 16 років. 

Презентація результатів моніторингу приурочена до 26- річниці конвенції ООН про права дитини. Для більшості населення України 20 листопада - звичайний день. Тільки ті, хто займається правами дитини і частково самі діти знають, що це дуже важлива і символічна дата - Всесвітній день дитини. Саме в цей день Коаліція неурядових організацій «Права дитини в Україні» презентує попередні результати унікального дослідження прав дитини.

 В Україні більшої популярності набув День захисту дитини, але Коаліція «Права дитини в Україні» стверджує, що дитину потрібно не лише захищати, а й забезпечувати реалізацію її прав та давати можливість участі у прийнятті рішень – особливо у питаннях, які її стосуються. Не дивлячись на ратифікацію Україною Конвенції ООН з прав дитини, близько 8 мільйонів населення України, а це наші громадяни у віці до 18 років, мають набагато менше можливостей бути почутими, ніж будь-яка доросла людина.


Дослідження було проведено групою дослідників і дослідниць (12 дітей віком від 12 до 16 років з 6 населених пунктів України: м. Біла Церква, м. Житомир, м. Київ, м. Суми, м. Харків, с. Шевченкове) та представництва Коаліції «Права дитини в Україні». Опитування проводилось серед дітей 12-16 років. В ході дослідження було зібрано 176 анкет. Дослідження проведено з у школах через анкетування за методикою, адаптованою дітьми з аналогічного у Швеції. 

 

 
Блог

Як порушуються права дітей в Україні: чи можемо ми врятувати майбутнє?

За святкуваннями Дня Конституції часом забуваємо, що головна мета такого документу — не вшанувати його раз на рік, а слідкувати, аби прописані там правові норми виконувались. Про ефективність системи дотримання наших прав і їх захисту знаємо не з чуток. Ситуація з правами дитини у нашому суспільстві на перевірку виявилася ще тривожнішою.

29.06.2016