Діти у війні: факти чи фантазії?
31.05.2016

 1 червня о 12.30 відбудеться акція під будівлею Президента під час якої Коаліція “Права дитини в Україні” вручить другого відкритого листа Президенту щодо недопущення участі дітей у збройному конфлікті та необхідності координації зусиль у роботі з попередження залучення дітей.
Нагадаємо, що за інформацією Донецької обласної прокуратури станом на 30.03.2016 р. засуджено 8 підлітків, які вступили до лав незаконних збройних формувань терористичної організації «ДНР», та стадії досудового розслідування і судового розгляду перебуває ще 9 кримінальних проваджень вказаної категорії стосовно неповнолітніх осіб.
Разом з тим, міжнародні документи, які ратифікувала Україна вимагають щоб відповідальність за участь дітей несли дорослі, а не діти.
Діти, які були залученні до збройного конфлікту маю визнаватись жертвами, які потребують реабілітаційної допомоги, а не відповідальними.
Захист прав дитини на окупованих територіях має стати частиною Мінських угод, а також державної політики.

Коаліція вимагає:
1) чіткої кримінальної відповідальності щодо дорослих за втягування у збройні конфлікти дітей в Кримінальному Кодексі України,
2) надання допомоги дітям-жертвам, які були залученні до конфлікту,
3) проведення широкомасштабної інформаційної та роз’яснювальної роботи щодо недопущення участі дітей у збройних конфліктах.

У акції візьмуть участь наступні спікери Коаліції:
1. Світлана Тарабанова, координатор програми Благодійного фонду «Восток SOS»
2. Олексій Лазаренко, експерт Данської ради з питань біженців та віце-президент Всеукраїнської фундації “Захист прав дітей”
3. Ксенія Карагяур, юрист Всеукраїнська благодійна фундація "Право на захист" у партнерстві з ХАЙЕС.

Місце проведення: перехрестя вулиць Банкової та Лютеранської під Адміністрацією Президента.
Час проведення: 1 червня 2016 р. о 12.30

Практика обшукування учнів на ЗНО порушує права дитини – правозахисники

Правозахисники занепокоєні практикою персональних обшуків за допомогою металошукачів учнів, які проходять зовнішнє незалежне оцінювання (ЗНО). Вони вважають, що це порушує права дитини на свободу та недоторканість, а також створює для дітей додаткову стресову ситуацію.

24.05.2017

Через останні реформи школи не зацікавлені фіксувати жорстоке поводження з дітьми – експертка

В умовах існуючої на сьогодні системи попередження насильства та жорстокого поводження щодо дітей школи не зацікавлені фіксувати випадки жорстокого поводження та передавати цю інформацію до координуючого органу.

27.04.2017

Права дитини не в пріоритеті?

Ситуація в Україні з захистом прав дитини системно погіршується. Що можна змінити?

26.04.2017