Діти у війні: факти чи фантазії?
31.05.2016

 1 червня о 12.30 відбудеться акція під будівлею Президента під час якої Коаліція “Права дитини в Україні” вручить другого відкритого листа Президенту щодо недопущення участі дітей у збройному конфлікті та необхідності координації зусиль у роботі з попередження залучення дітей.
Нагадаємо, що за інформацією Донецької обласної прокуратури станом на 30.03.2016 р. засуджено 8 підлітків, які вступили до лав незаконних збройних формувань терористичної організації «ДНР», та стадії досудового розслідування і судового розгляду перебуває ще 9 кримінальних проваджень вказаної категорії стосовно неповнолітніх осіб.
Разом з тим, міжнародні документи, які ратифікувала Україна вимагають щоб відповідальність за участь дітей несли дорослі, а не діти.
Діти, які були залученні до збройного конфлікту маю визнаватись жертвами, які потребують реабілітаційної допомоги, а не відповідальними.
Захист прав дитини на окупованих територіях має стати частиною Мінських угод, а також державної політики.

Коаліція вимагає:
1) чіткої кримінальної відповідальності щодо дорослих за втягування у збройні конфлікти дітей в Кримінальному Кодексі України,
2) надання допомоги дітям-жертвам, які були залученні до конфлікту,
3) проведення широкомасштабної інформаційної та роз’яснювальної роботи щодо недопущення участі дітей у збройних конфліктах.

У акції візьмуть участь наступні спікери Коаліції:
1. Світлана Тарабанова, координатор програми Благодійного фонду «Восток SOS»
2. Олексій Лазаренко, експерт Данської ради з питань біженців та віце-президент Всеукраїнської фундації “Захист прав дітей”
3. Ксенія Карагяур, юрист Всеукраїнська благодійна фундація "Право на захист" у партнерстві з ХАЙЕС.

Місце проведення: перехрестя вулиць Банкової та Лютеранської під Адміністрацією Президента.
Час проведення: 1 червня 2016 р. о 12.30

Блог

Як порушуються права дітей в Україні: чи можемо ми врятувати майбутнє?

За святкуваннями Дня Конституції часом забуваємо, що головна мета такого документу — не вшанувати його раз на рік, а слідкувати, аби прописані там правові норми виконувались. Про ефективність системи дотримання наших прав і їх захисту знаємо не з чуток. Ситуація з правами дитини у нашому суспільстві на перевірку виявилася ще тривожнішою.

29.06.2016