Підсумки круглого столу "Дотримання Конвенції ООН про права дитини в Україні"
19.11.2015

До Всесвітнього дня дитини (26-ої річниці підписання Конвенції ООН про права дитини), у Комітеті Верховної Ради України у справах сім'ї, молоді, спорту та туризму за співпраці з Коаіліцією громадських організацій «Права дитини в Україні» та Save the Children International пройшло засідання Круглого столу на тему «Дотримання Конвенції ООН про права дитини в Україні».

На заході були присутні понад 100 осіб, зокрема народні депутати, представники центральних та місцевих органів влади, громадських та релігійних організацій аналізували ефективність заходів щодо реалізації Конвенції ООН з прав дитини в Україні в умовах економічної кризи та військової агресії на Сході України і висловлювали пропозиції щодо поліпшення становища дітей, зокрема дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, дітей з інвалідністю та дітей, які є вимушено переміщеними особами.

На засіданні піднімалось багато питань, зокреа питання подолання насильства над дітьми, забезпечення базовим медичним обслуговуванням та соціальним захистом, доступу дітей до освіти, права на дозвілля та культурну діяльність та ін.
Учасники «круглого столу» розробили низку рекомендацій органам законодавчої і виконавчої влади, зокрема Верховній Раді України – прискорити розгляд та прийняття проектів законів про внесення змін до деяких законів України щодо посилення соціального захисту дітей та підтримки сімей з дітьми, про внесення змін до Закону України «Про охорону дитинства» (щодо посилення соціальних гарантій багатодітних і прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу), про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо надання соціальних послуг). Також серед необхідних законопроектів – про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо організації оздоровлення та відпочинку дітей, збереження мережі дитячих оздоровчих закладів, про внесення змін до Податкового кодексу України щодо забезпечення стабільного розвитку сфери фізичної культури і спорту.

Під час заходу було презентовано звіт по дотримнню прав дитини в Україні(2012-2015 рр), підготовлений Коаліцією неурядових організацій "Права дитини в Україні". Цим документом Коаліція продовжує свою роботу з відстеження рівня дотримання державою своїх обовязків у рамках Конвенції ООН про права дитини та описує ситуацію в цій сфері, що склалася в країні за останні чотири роки. Звітом охоплено період з 2012 року, коли Рекомендації ООН з прав людини були презентовані державі та громадському суспілству, однак у звіті здебільшого передана ситуація останніх років з огляду на виклики, що постали в сфері дотримання прав дитини в Україні.Також було презентовано Ситуаційний огляд дотримання прав дітей в умовах збройного конфлікту в Україні (2015 р), також підготовлений за участі Коаліції неурядових організацій "Права дитини в Україні". В рамах огляду на основі зібраних матеріалів було виокремлено перелік ключових проблем у сфері забезпечення прав дитини у збройнму конфлікті, які потребують негайного втручання державних органів, громадських організацій та міжнардної спільноти.

 

 

 

Блог

Як порушуються права дітей в Україні: чи можемо ми врятувати майбутнє?

За святкуваннями Дня Конституції часом забуваємо, що головна мета такого документу — не вшанувати його раз на рік, а слідкувати, аби прописані там правові норми виконувались. Про ефективність системи дотримання наших прав і їх захисту знаємо не з чуток. Ситуація з правами дитини у нашому суспільстві на перевірку виявилася ще тривожнішою.

29.06.2016