Права дитини у приймальниках-розподільниках органів внутрішніх справ. Доповідь за результатами моніторингу
15.02.2016

 Коаліція громадських організацій «Права дитини в Україні» – нове об’єднання, яке виникло з ініціативи громадських організацій,які брали участь у написанні Альтернативної доповіді «Про впровадження Конвенції ООН про права дитини»2 у 2008 році. І моніторинг «Дотримання прав дитини в приймальниках розподільниках для дітей органів внутрішніх справ» є першим спільним моніторингом дотримання прав окремої групи дітей.


Права дитини, яка перебуває в контакті із законом, – досить складна тема. І погляди на виховання дитини, яка скоїла злочин або залишила батьківську домівку і жила якийсь час на вулиці, різні. А зважаючи на те, як повільyо просуваються реформи у сфері ювенальної юстиції, можна зробити висновки, що сформувати в суспільстві єдиний погляд на цю проблему неможливо. Хоча й важливо цього прагнути,принаймні в питаннях, що вважати порушенням прав дитини і яку систему допомоги можна вважати дружньою.


У виданні зібранні міжнародні стандарти, яким мають відповідати пенітенціарні заклади для дітей, а також порівняно їх з законодавством та практикою діяльності приймальників-розподільників для дітей. Підготовлено Коаліцією "Права дитини в Україні" у співпраці з Міністерством внутрішніх справ України за підтримки Міжнародного фонду "Відродження", Save the Children International, SIDA.

 

Видання буде корисним для працівників приймальників-розподільників, шкіл соціальної реабілітації, пенітенціарних закладів, тощо, моніторам, які відвідують місця несвободи для дітей, працівникам прокуратури та служб у справах дітей, а також інших перевіряючим органам, які контролюють дотримання прав дитини в місцях несвободи, та іншим хто вивчає права дитини та сприяє їх дотриманню.

 

 
 

 

Блог

Як порушуються права дітей в Україні: чи можемо ми врятувати майбутнє?

За святкуваннями Дня Конституції часом забуваємо, що головна мета такого документу — не вшанувати його раз на рік, а слідкувати, аби прописані там правові норми виконувались. Про ефективність системи дотримання наших прав і їх захисту знаємо не з чуток. Ситуація з правами дитини у нашому суспільстві на перевірку виявилася ще тривожнішою.

29.06.2016