Семінар по правовій адвокації в Україні
22.05.2015

 

В Києві 14 - 15 травня пройшов семінар "Кидаючи виклик порушеням прав дитини з допомогою правової адвокації". Семінар був організований спільно Жіночим Консорціумом України,  CRIN , Юридичною фірмою "Фомін, Сергієнко та партнери" та  Коаліцією НУО"Права дитини в Україні", за  фінансової підримки Save the Children International.

 

Загальною метою семінару є планування стратегій - у тому числі стратегічних судових процесів - для зміни законодавства з метою переведення національного законодавства у ряд з міжнародними стандартами щодо захисту прав дітей.

На семінарі були порушені чотири теми:

  • насильство щодо дітей;
  • діти у конфлікті з законом;
  • діти з обмеженими можливостями;
  • дискримінація певних груп дітей.

Наприкінці семінару учасники розробили детальні плани з адвокації.

 

Джерелом ініціативи проведення такого семінару в Україні стало існування активного неформального об'єднання організацій, що працюють з питань прав дитини, готових  спільно вести кампанії з правової адвокації. Крім того, в 2013 році була проведена реформа юридичної допомоги, в результаті чого в кожному регіоні України були відкриті безкоштовні юридичні центри. Все це створило сприятливі умови для початку проведення кампаній з правової адвокації в країні.

 

 Звіт по семінару ви можете переглянути за посиланням (версії російською та англійською мовами):

 

 

 

 
 
Блог

Як порушуються права дітей в Україні: чи можемо ми врятувати майбутнє?

За святкуваннями Дня Конституції часом забуваємо, що головна мета такого документу — не вшанувати його раз на рік, а слідкувати, аби прописані там правові норми виконувались. Про ефективність системи дотримання наших прав і їх захисту знаємо не з чуток. Ситуація з правами дитини у нашому суспільстві на перевірку виявилася ще тривожнішою.

29.06.2016