У Одесі відбулась Всеукраїнська дитяча літня школа з прав дитини
18.08.2016

 Участь у школі взяли 23 дитини, представники і представниці як великих міст, так і невеличких сіл з 16 областей України та м. Києва. Попереду у випускників дитячої літньої школи цікава та велика відповідальність – провести моніторинг «Голоси дітей». Моніторинг «Голоси дітей» вперше був проведений дітьми та молоддю у Швеції у 2014 році, наразі ця методологія поширюється залучаючи дітей з різних країн Косово, Молдова, Сербія, Україна, тощо. Результати українського моніторингу будуть представлені 20 листопада – у Всесвітній день дитини.

Коаліція «Права дитини в Україні» для допомоги дітям організувала Літню школу, де вони пройшли підготовку, а саме – ознайомились з концепцією прав людини/дитини, вивчили механізми захисту прав людини/дитини, визначились з особливостями поняття дискримінації, дізнались про інструменти проведення моніторингу.

Цікавим та надихаючим став візит учасників та учасниць літньої школи до Одеської молодіжної ради, яка впродовж вже 12 років успішно реалізує молодіжні та дитячі ініціативи у себе в місті. Молодіжна рада поділилась досвідом реалізації своїх ідей і допомогла учасникам Літньої школи створити власні плани реалізації своїх ініціатив із залученням ресурсів шкіл та громад.

Захід проведений Коаліцією «Права дитини в Україні» за фінансової підтримки Save the Children та Шведського агентства з питань міжнародного розвитку (SIDA).

 

Блог

Як порушуються права дітей в Україні: чи можемо ми врятувати майбутнє?

За святкуваннями Дня Конституції часом забуваємо, що головна мета такого документу — не вшанувати його раз на рік, а слідкувати, аби прописані там правові норми виконувались. Про ефективність системи дотримання наших прав і їх захисту знаємо не з чуток. Ситуація з правами дитини у нашому суспільстві на перевірку виявилася ще тривожнішою.

29.06.2016