В Україні діти отримали право звертатися до Комітету з прав дитини ООН
17.03.2016

Вчора Верховна Рада ратифікувала факультативний протокол до конвенції про права дитини щодо процедури повідомлень. Протокол набирає чинності для України через 3 місяці з дати здачі на зберігання ратифікаційної грамоти, згідно із законопроектом.

До протоколу також додано заяву^"Україна заявляє, що на період тимчасової окупації частини території України - Автономної Республіки Крим і Севастополя - в результаті збройної агресії Російської Федерації і до повного відновлення конституційного порядку і ефективного контролю України на цій окупованій території, а також в окремих районах Донецької та Луганської областей України застосування та виконання Україною зобов'язань за Факультативним протоколом до Конвенції про права дитини щодо процедури повідомлень за вказаною окупованій і неконтрольованої українською владою території України обмежено і не гарантується ", - йдеться в ньому.

Метою протоколу є збереження можливості звернення дітей або їх представників до комітету з прав людини з індивідуальними заявами про порушення державою-стороною їх прав, закріплених в Конвенції та перших двох факультативних протоколах до неї.

Головним субєктом виконання є Міністерство соціальної політики.Також є застереження щодо неможливості гарантування забезпечення прав і свобод дитини, в тому числі передбачених Факультативним протоколом до Конвенції ООН про права дитини щодо процедури повідомлень на окупованих та непідконтрольних українській владі територіях.

CRIN підготували інстукцію по механізму подачі скарг в рамках Конвенції про права дитини, яку ми додаємо для ознайомлення.

 

 

 
Блог

Як порушуються права дітей в Україні: чи можемо ми врятувати майбутнє?

За святкуваннями Дня Конституції часом забуваємо, що головна мета такого документу — не вшанувати його раз на рік, а слідкувати, аби прописані там правові норми виконувались. Про ефективність системи дотримання наших прав і їх захисту знаємо не з чуток. Ситуація з правами дитини у нашому суспільстві на перевірку виявилася ще тривожнішою.

29.06.2016