В Україні діти отримали право звертатися до Комітету з прав дитини ООН
17.03.2016

Вчора Верховна Рада ратифікувала факультативний протокол до конвенції про права дитини щодо процедури повідомлень. Протокол набирає чинності для України через 3 місяці з дати здачі на зберігання ратифікаційної грамоти, згідно із законопроектом.

До протоколу також додано заяву^"Україна заявляє, що на період тимчасової окупації частини території України - Автономної Республіки Крим і Севастополя - в результаті збройної агресії Російської Федерації і до повного відновлення конституційного порядку і ефективного контролю України на цій окупованій території, а також в окремих районах Донецької та Луганської областей України застосування та виконання Україною зобов'язань за Факультативним протоколом до Конвенції про права дитини щодо процедури повідомлень за вказаною окупованій і неконтрольованої українською владою території України обмежено і не гарантується ", - йдеться в ньому.

Метою протоколу є збереження можливості звернення дітей або їх представників до комітету з прав людини з індивідуальними заявами про порушення державою-стороною їх прав, закріплених в Конвенції та перших двох факультативних протоколах до неї.

Головним субєктом виконання є Міністерство соціальної політики.Також є застереження щодо неможливості гарантування забезпечення прав і свобод дитини, в тому числі передбачених Факультативним протоколом до Конвенції ООН про права дитини щодо процедури повідомлень на окупованих та непідконтрольних українській владі територіях.

CRIN підготували інстукцію по механізму подачі скарг в рамках Конвенції про права дитини, яку ми додаємо для ознайомлення.

 

 

 

Практика обшукування учнів на ЗНО порушує права дитини – правозахисники

Правозахисники занепокоєні практикою персональних обшуків за допомогою металошукачів учнів, які проходять зовнішнє незалежне оцінювання (ЗНО). Вони вважають, що це порушує права дитини на свободу та недоторканість, а також створює для дітей додаткову стресову ситуацію.

24.05.2017

Через останні реформи школи не зацікавлені фіксувати жорстоке поводження з дітьми – експертка

В умовах існуючої на сьогодні системи попередження насильства та жорстокого поводження щодо дітей школи не зацікавлені фіксувати випадки жорстокого поводження та передавати цю інформацію до координуючого органу.

27.04.2017

Права дитини не в пріоритеті?

Ситуація в Україні з захистом прав дитини системно погіршується. Що можна змінити?

26.04.2017