Оголошується набір учасників Літньої школи з прав дитини Голоси дітей - Коалiцiя - Права дитини в Українi
Оголошується набір учасників Літньої школи з прав дитини "Голоси дітей"
06.07.2016

Корисні канікули!

До уваги дівчат та хлопців 13-17 років!

Запрошуємо вас взяти участь у Літній школі з прав дитини «Голоси дітей», яка відбудеться з 11 по 14 серпня 2016 року у м. Одеса, готель «Мирний».

Дуже часто ви дискутуєте з дорослими з приводу порушення своїх прав і стверджуєте, що вони не чують вас. Саме в цій школі ви зможете отримати знання та набути навички, які дозволять вам бути почутими. Зокрема, ви матимете змогу поглибити знання:

- щодо природи виникнення прав людини;
- щодо того, що ж насправді слід вважати «правами», а що ні;
- щодо можливостей захисту своїх прав та недопущення порушення прав дитини взагалі.

За українським законодавством ви ще діти, але також можете впливати на владу, яка приймає рішення, що стосуються вас та вашого життя. Однією з таких можливостей впливу є дослідження дотримання прав дитини. У цій літній школі ви навчитесь тому, як проводити таке дослідження та зможете надати рекомендації дорослим.

По закінченню Літньої школи з прав дитини «Голоси дітей», у вересні 2016 року, ви зможете провести опитування з дотримання прав дитини у вашій школі. У такий спосіб ви допоможете вказати на ту чи іншу сферу життя, де більш за все порушуються ваші права та підказати, як покращити ситуацію з дотриманням ваших прав. А вже у Всесвітній день дитини 20 листопада 2016 року висновки та рекомендації за результатами вашого опитування буде представлено всій Україні та передано Президентові нашої країни.

Зазначимо, що участь у Літній школі можуть взяти діти 13-17 років, що пройдуть конкурсний відбір. Витрати, пов’язані з участю у літній школі (проїзд, проживання, харчування) покриваються за рахунок організаторів.

Заповнені анкети (в назві документу Word потрібно зазначити своє прізвище) потрібно надіслати до 18.00 10 липня 2016 року на адресу: [email protected]

Проведення Літньої школи ініційовано Коаліцією «Права дитини в Україні» за фінансової підтримки и Save the Children та Шведського агентства з питань міжнародного розвитку(SIDA) в рамках проекту «Впровадження Конвенції ООН про права дитини в Україні» що реалізовує Жіночий консорціум України.

Практика обшукування учнів на ЗНО порушує права дитини – правозахисники

Правозахисники занепокоєні практикою персональних обшуків за допомогою металошукачів учнів, які проходять зовнішнє незалежне оцінювання (ЗНО). Вони вважають, що це порушує права дитини на свободу та недоторканість, а також створює для дітей додаткову стресову ситуацію.

24.05.2017

Через останні реформи школи не зацікавлені фіксувати жорстоке поводження з дітьми – експертка

В умовах існуючої на сьогодні системи попередження насильства та жорстокого поводження щодо дітей школи не зацікавлені фіксувати випадки жорстокого поводження та передавати цю інформацію до координуючого органу.

27.04.2017

Права дитини не в пріоритеті?

Ситуація в Україні з захистом прав дитини системно погіршується. Що можна змінити?

26.04.2017