Політика у сфері прав дитини на наступні 10 років - Коалiцiя - Права дитини в Українi
Політика у сфері прав дитини на наступні 10 років
20.06.2018

Україна, розпочинає процес підготовки звітів до Комітету ООН з прав дитини, а отже починає формувати політику у сфері прав дитини на наступні 10 років.


Яким чином формуються пріоритети прав дитини? Як діти, молодь та громадські організації можуть взяти участь враховуючи початок процесу звітування до Комітету ООН з прав дитини? Як права дитини передбачені в реформах, які відбуваються в Україні, розкажуть представниці організацій-учасниць Коаліції "Права дитини в Україні".

 

Спікерки, представниці організацій-членів Коаліції «Права дитини в Україні»:
• Оксана Москаленко – співкоординатор Коаліції "Права дитини в Україні", координатор проектів ВГО "Жіночий Консорціум України"
• Діна Гуд, - радник з питань зв'язку та розвитку Данська рада з питань біженців (за згодою)
• Євгенія Павлова - голова Всеукраїнської фундації "Захист прав дітей"


Як держава, яка визнала Конвенцію ООН про права дитини, Україна має забезпечувати дотримання усіх прав, закріплених Конвенцією, як права на освіту, здоров'я, зростання дитини в сімї, недискримінацію, тощо. Разом з тим, виклики щодо реалізації прав дитини залишаються в усіх сферах життя дитини.


Останнє всеукраїнське дослідження Коаліції "Права дитини в Україні" серед іншого визначає такі проблеми:


• Майже кожна 5 дитина відчуває дискримінацію за фінансовим станом: у навчальних закладах 29 % дітей впродовж останнього року зіткнулись із ситуацією, коли вони не змогли взяти участь у шкільному заході (екскурсії, пікніку, поході, дискотеці) через відсутність грошей; 17 % дітей зазначили, що впродовж року хвилювалися через брак грошей в сім’ї для задоволення їхніх потреб.
• 47% дітей не знають куди звернутися у випадку насильства.
• 30% дітей впродовж останнього року не змогли висловитися щодо важливих для них питань на будь-якому рівні: в сім’ї, школі, громаді.
• 10% дітей не почуваються в безпеці в школі.
Більше інформацію про дослідження а також інші виклики у сфері прав дитини ви зможете отримати під час прес-брифінгу.

 

Час: 11.00, 21 червня 2018 р.
Місце проведення: Главком, вул. Шовковична, 8/20, м. Київ


Контактна особа:
Оксана Москаленко,
+38 066 444 05 11
[email protected]
 

Практика обшукування учнів на ЗНО порушує права дитини – правозахисники

Правозахисники занепокоєні практикою персональних обшуків за допомогою металошукачів учнів, які проходять зовнішнє незалежне оцінювання (ЗНО). Вони вважають, що це порушує права дитини на свободу та недоторканість, а також створює для дітей додаткову стресову ситуацію.

24.05.2017

Через останні реформи школи не зацікавлені фіксувати жорстоке поводження з дітьми – експертка

В умовах існуючої на сьогодні системи попередження насильства та жорстокого поводження щодо дітей школи не зацікавлені фіксувати випадки жорстокого поводження та передавати цю інформацію до координуючого органу.

27.04.2017

Права дитини не в пріоритеті?

Ситуація в Україні з захистом прав дитини системно погіршується. Що можна змінити?

26.04.2017