Права дитини у приймальниках-розподільниках органів внутрішніх справ. Доповідь за результатами моніторингу - Коалiцiя - Права дитини в Українi
Права дитини у приймальниках-розподільниках органів внутрішніх справ. Доповідь за результатами моніторингу
15.02.2016

 Коаліція громадських організацій «Права дитини в Україні» – нове об’єднання, яке виникло з ініціативи громадських організацій,які брали участь у написанні Альтернативної доповіді «Про впровадження Конвенції ООН про права дитини»2 у 2008 році. І моніторинг «Дотримання прав дитини в приймальниках розподільниках для дітей органів внутрішніх справ» є першим спільним моніторингом дотримання прав окремої групи дітей.


Права дитини, яка перебуває в контакті із законом, – досить складна тема. І погляди на виховання дитини, яка скоїла злочин або залишила батьківську домівку і жила якийсь час на вулиці, різні. А зважаючи на те, як повільyо просуваються реформи у сфері ювенальної юстиції, можна зробити висновки, що сформувати в суспільстві єдиний погляд на цю проблему неможливо. Хоча й важливо цього прагнути,принаймні в питаннях, що вважати порушенням прав дитини і яку систему допомоги можна вважати дружньою.


У виданні зібранні міжнародні стандарти, яким мають відповідати пенітенціарні заклади для дітей, а також порівняно їх з законодавством та практикою діяльності приймальників-розподільників для дітей. Підготовлено Коаліцією "Права дитини в Україні" у співпраці з Міністерством внутрішніх справ України за підтримки Міжнародного фонду "Відродження", Save the Children International, SIDA.

 

Видання буде корисним для працівників приймальників-розподільників, шкіл соціальної реабілітації, пенітенціарних закладів, тощо, моніторам, які відвідують місця несвободи для дітей, працівникам прокуратури та служб у справах дітей, а також інших перевіряючим органам, які контролюють дотримання прав дитини в місцях несвободи, та іншим хто вивчає права дитини та сприяє їх дотриманню.

 

 
 

 

Практика обшукування учнів на ЗНО порушує права дитини – правозахисники

Правозахисники занепокоєні практикою персональних обшуків за допомогою металошукачів учнів, які проходять зовнішнє незалежне оцінювання (ЗНО). Вони вважають, що це порушує права дитини на свободу та недоторканість, а також створює для дітей додаткову стресову ситуацію.

24.05.2017

Через останні реформи школи не зацікавлені фіксувати жорстоке поводження з дітьми – експертка

В умовах існуючої на сьогодні системи попередження насильства та жорстокого поводження щодо дітей школи не зацікавлені фіксувати випадки жорстокого поводження та передавати цю інформацію до координуючого органу.

27.04.2017

Права дитини не в пріоритеті?

Ситуація в Україні з захистом прав дитини системно погіршується. Що можна змінити?

26.04.2017