Школа має бути демократичною – правозахисники допоможуть урядовцям впровадити світові стандарти освіти - Коалiцiя - Права дитини в Українi
Школа має бути демократичною – правозахисники допоможуть урядовцям впровадити світові стандарти освіти
26.10.2017

 Міжвідомча робоча група створена сьогодні під час експертної зустрічі з питань підвищення обізнаності у сфері прав людини в рамках реалізації Національної стратегії у сфері прав людини, передає кореспондент Центру інформації про права людини.

Завдання робочої групи розробити загальнодержавну програму та План дій з виконання Україною Всесвітньої програми освіти у сфері прав людини.

Всесвітня програма включає, зокрема, заходи у сфері початкової, середньої та вищої освіти – підготовка вчителів та викладачів. Також має відбуватися підвищення інформованості у сфері прав людини правоохоронців, військовослужбовців і загалом населення протягом всього життя.

План виконання Всесвітньої програми передбачає визначення поняття "освіта в сфері прав людини" в шкільній системі, відповідно до міжнародних принципів та створення зручного для використання керівництва для впровадження або покращення якості освіти у сфері прав людини в шкільній системі.

Цьому має передувати національне дослідження з питань освіти в сфері прав людини в початковій та середній школах та поширення цих результатів на національному рівні.

Учасники робочої групи прийняли рішення на першому етапі зосередитися на заходах в галузі формальної освіти – це середня школа та виші.

Перші результати робоча група планує представити для обговорення у більш широкому експертному колі 10 грудня, у Міжнародний день прав людини.

До робочої групи увійшли: представники Міносвіти - головний спеціаліст Департаменту загальної та дошкільної освіти Раїса Євтушенко та головний спеціаліст відділ нормативного забезпечення вищої освіти департаменту вищої освіти Олександр Пижов; представниця Міністерства юстиції Оксана Юхта; від громадських організацій – керівник освітнього відділу УГСПЛ, Голова правління освітнього Дому прав людини в Чернігові Сергій Буров, голова ГО "Альменда" Потапова Валентина, координатор освітніх програм міжнародної організації Amnesty International в Україні Володимир Селіваненко, а також представники громадської організації "Батьки SOS" та Швейцарсько-українського освітнього проекту "Розвиток громадянських компетентностей в Україні" DOCCU. Крім того, до робочої групи увійшла Координатор проектів ОБСЄ в Україні, менеджер проектів у сфері верховенства права та прав людини Наталія Беца.

Практика обшукування учнів на ЗНО порушує права дитини – правозахисники

Правозахисники занепокоєні практикою персональних обшуків за допомогою металошукачів учнів, які проходять зовнішнє незалежне оцінювання (ЗНО). Вони вважають, що це порушує права дитини на свободу та недоторканість, а також створює для дітей додаткову стресову ситуацію.

24.05.2017

Через останні реформи школи не зацікавлені фіксувати жорстоке поводження з дітьми – експертка

В умовах існуючої на сьогодні системи попередження насильства та жорстокого поводження щодо дітей школи не зацікавлені фіксувати випадки жорстокого поводження та передавати цю інформацію до координуючого органу.

27.04.2017

Права дитини не в пріоритеті?

Ситуація в Україні з захистом прав дитини системно погіршується. Що можна змінити?

26.04.2017