Школярі та школярки долучилися до розробки альтернативного звіту до Лансаротського комітету - Коалiцiя - Права дитини в Українi
Школярі та школярки долучилися до розробки альтернативного звіту до Лансаротського комітету
11.12.2018

Чи задумуються батьки, які небезпеки чатують на їх дитину у соціальних мережах? Чи знають про ці небезпеки діти? Як просувати питання захисту дітей і які інституції мають долучатися до процесу?

Щоб дати відповіді на ці питання , ГО «Жіночий консорціум України» організував обговорення із дітьми загроз, які «чатують» на них в Інтернет просторі та методів протистояння таким загрозам. То ж 13-14 серпня цього року розпочала роботу група із 20 дітей з 12-ти регіонів України щодо аналізу наскільки безпечними чи небезпечними є інтернет ресурси, цільовою групою яких є діти.

На першій зустрічі діти говорили про те, що в сучасних умовах доступності інтернету постають все нові та нові небезпеки для дітей і на них вкрай важливо реагувати. Наприклад, діти мають бачити соціальну рекламу про гарячі лінії, небезпеку що є в Інтренет просторі (тобто у просторі яким вони користуються, Ютубі, при завантажуванні ігор, в соціальних мережах).

Діти говорили також про те, що на сайтах, на яких можуть виникати загрози для дітей (наприклад, ігрові сайти, які сприяють знайомству дітей з дорослими або сайти, на яких можливий тролінг дітей у мережі), мають бути передбачені інструменти, що сприятимуть створенню безпечних умов для дітей, які заходять на ці ресурси. Вони мають постійно інформувати про небезпеку та куди звернутися у випадку небезпеки. Ця інформація є важливою не лише для дітей, а й для їх батьків.

Навчання в школі щодо Інтернет безпеки має також змінитися. Діти більше використовують інтернет простір ніж дорослі, вони чутливіші до змін каналів комунікації та нових ризиків, то ж вчителі, які вчать дітей безпеці в Інтернеті, мають не просто вчити дітей на конкретних прикладах, а й оволодівати новими навичками – бути фасилітаторами дискусій про канали комунікації, про ризики з якими зустрічаються діти, і як тренери, допомагати опанувати навички безпечної поведінки.

Діти виділили три області, які є на їхню думку є найважливішими для того, щоб знизити рівень небезпек під час перебування дітей в інтернеті: попередження небезпек, інформування про небезпеки (освіта) та реагування (захист), а також розробили рекомендації, які є внеском у розв’язання проблеми сексуального насильства щодо дітей в веб-мережі.

Рекомендації які напрацювали діти, були подані до Лансаротського комітету та будуть розглядатися на найближчому засіданні комітету 7-9 листопада. Ознайомитися з рекомендацями, підготовленими групою дітей та Жіночим консорціумом України за підтримки Уряду Швеції, Save the Children International in Kosovo та BICE, можна нижче.

Практика обшукування учнів на ЗНО порушує права дитини – правозахисники

Правозахисники занепокоєні практикою персональних обшуків за допомогою металошукачів учнів, які проходять зовнішнє незалежне оцінювання (ЗНО). Вони вважають, що це порушує права дитини на свободу та недоторканість, а також створює для дітей додаткову стресову ситуацію.

24.05.2017

Через останні реформи школи не зацікавлені фіксувати жорстоке поводження з дітьми – експертка

В умовах існуючої на сьогодні системи попередження насильства та жорстокого поводження щодо дітей школи не зацікавлені фіксувати випадки жорстокого поводження та передавати цю інформацію до координуючого органу.

27.04.2017

Права дитини не в пріоритеті?

Ситуація в Україні з захистом прав дитини системно погіршується. Що можна змінити?

26.04.2017