У Одесі відбулась Всеукраїнська дитяча літня школа з прав дитини - Коалiцiя - Права дитини в Українi
У Одесі відбулась Всеукраїнська дитяча літня школа з прав дитини
18.08.2016

 Участь у школі взяли 23 дитини, представники і представниці як великих міст, так і невеличких сіл з 16 областей України та м. Києва. Попереду у випускників дитячої літньої школи цікава та велика відповідальність – провести моніторинг «Голоси дітей». Моніторинг «Голоси дітей» вперше був проведений дітьми та молоддю у Швеції у 2014 році, наразі ця методологія поширюється залучаючи дітей з різних країн Косово, Молдова, Сербія, Україна, тощо. Результати українського моніторингу будуть представлені 20 листопада – у Всесвітній день дитини.

Коаліція «Права дитини в Україні» для допомоги дітям організувала Літню школу, де вони пройшли підготовку, а саме – ознайомились з концепцією прав людини/дитини, вивчили механізми захисту прав людини/дитини, визначились з особливостями поняття дискримінації, дізнались про інструменти проведення моніторингу.

Цікавим та надихаючим став візит учасників та учасниць літньої школи до Одеської молодіжної ради, яка впродовж вже 12 років успішно реалізує молодіжні та дитячі ініціативи у себе в місті. Молодіжна рада поділилась досвідом реалізації своїх ідей і допомогла учасникам Літньої школи створити власні плани реалізації своїх ініціатив із залученням ресурсів шкіл та громад.

Захід проведений Коаліцією «Права дитини в Україні» за фінансової підтримки Save the Children та Шведського агентства з питань міжнародного розвитку (SIDA).

 

Практика обшукування учнів на ЗНО порушує права дитини – правозахисники

Правозахисники занепокоєні практикою персональних обшуків за допомогою металошукачів учнів, які проходять зовнішнє незалежне оцінювання (ЗНО). Вони вважають, що це порушує права дитини на свободу та недоторканість, а також створює для дітей додаткову стресову ситуацію.

24.05.2017

Через останні реформи школи не зацікавлені фіксувати жорстоке поводження з дітьми – експертка

В умовах існуючої на сьогодні системи попередження насильства та жорстокого поводження щодо дітей школи не зацікавлені фіксувати випадки жорстокого поводження та передавати цю інформацію до координуючого органу.

27.04.2017

Права дитини не в пріоритеті?

Ситуація в Україні з захистом прав дитини системно погіршується. Що можна змінити?

26.04.2017