Відкритий лист громадських організацій до Сергія Леонідовича Тігіпка - Коалiцiя - Права дитини в Українi
Відкритий лист громадських організацій до Сергія Леонідовича Тігіпка
03.04.2012

Шановний Сергію Леонідовичу!
 
Ми, представники та представниці громадських організацій, які підписалися нижче, висловлюємо своє обурення з приводу Вашої позиції, висловленої 22 березня 2012 року у podrobnosti.ua/podrobnosti/2012/03/22/827437.html, а саме: «Какая-то часть таких интернатов все равно останется, просто таких детей не усыновляют, не удочеряют. И вот они нам действительно обходятся дешевле как государству. Но это не говорит о том, что там хуже, просто меньше расходов».
Звертаємо Вашу увагу на те, що відповідно до Конвенції ООН про права дитини Україна взяла на себе зобов’язання гарантувати дотримання права дитини на сім’ю та виховання дитини в умовах наближених до сімейних.

Комітет ООН з прав дитини у Заключних спостереженнях та рекомендаціях рекомендує Україні впроваджувати альтернативні форми виховання. Тобто, держава має докласти максимум зусиль для того, щоб діти, позбавлені батьківського піклування, виховувались в умовах, наближених до сімейних – прийомних родинах, будинках сімейного типу, тощо, а не у великих інтернатних закладах.

Президент України в Указі «Про питання щодо забезпечення реалізації прав дітей в Україні» N 1163/201 від 16 грудня 2011 року у п. 1 доручає Кабінету Міністрів України впроваджувати вищезазначені рекомендації.

Викликає занепокоєння той факт, що Ви не в повній мірі володієте інформацією щодо становища дітей в інтернатних закладах і порушення їх прав, що не одноразово висвітлювалось в засобах масової інформації, зокрема це питання порушується у статті  wcu-network.org.ua/ua/defence-rights/article/%D0%86nternati_Ukraini_povsjakdennst_napovnena_nchim.

Вважаємо, що Ваша позиція іде в розріз з правами дитини, а також зі стратегічною метою щодо поступової відмови від інтернатних закладів на користь альтернативних форм виховання.
 
Ми закликаємо Вас:
По-перше, звернути увагу на порушення прав дитини в інтернатних закладах, зокрема на звіти громадських організацій та повідомлення в ЗМІ
По-друге, впроваджувати реформи згідно принципів Конвенції ООН про права дитини, Заключних зауважень та рекомендацій Комітету ООН з прав дитини, Указу Президенту «Про питання щодо забезпечення реалізації прав дітей в Україні» N 1163/201 від 16 грудня 2011 року, а саме:
Для запобігання порушення прав дитини в закладах:
1. Запровадити систему моніторингових відвідувань інтернатних закладів, зокрема для дітей з інвалідністю. Принагідно інформуємо, що Коаліція «Права дитини в Україні» може здійснювати цей моніторинг.
2. Прискорити впровадження змін стандартів надання соціальних послуг в цих закладах.
3. Вирішити питання надання медичних та реабілітаційних послуг в них.
4. Запровадити навчальні програми у інтернатах МСП, які б дозволили отримувати документ про освіту. Звичайно мова йде про дітей, які здатні до навчання. Для гарантування права дитини на сім’ю та сімейний догляд
5. Сприяти розвитку альтернативних форм виховання.
 
Коаліція «Права дитини в Україні» (серед членів, якої є організації, що підписались) просить Вас про зустріч для ширшого висвітлення проблем у сфері забезпечення прав та інтересів дитини, зокрема дітей-інвалідів та інформуємо Вас про те, що ми будемо раді співпрацювати з Вами задля вирішення проблем у дотриманні прав та інтересів дитини.
 
Підписи:
1. Всеукраїнська громадська організація «Жіночий консорціум України».
2. Харківська обласна фундація «Громадська Альтернатива».
3. Правозахисний центр «Поступ».
4. Дитяча екологічна громадська організація «Флора».
5. Харківський інститут соціальних досліджень.
6. Сумська обласна молодіжна «Ґендерна агенція консультацій та інформації».
7.  Всеукраїнська Фундація «Захист Прав Дітей».
8.  Міська молодіжна громадська організація “М’АРТ” (Молодіжна АльтеРнаТива).
9.  Асоціація молодих професіоналів «Клас». м. Харків

Практика обшукування учнів на ЗНО порушує права дитини – правозахисники

Правозахисники занепокоєні практикою персональних обшуків за допомогою металошукачів учнів, які проходять зовнішнє незалежне оцінювання (ЗНО). Вони вважають, що це порушує права дитини на свободу та недоторканість, а також створює для дітей додаткову стресову ситуацію.

24.05.2017

Через останні реформи школи не зацікавлені фіксувати жорстоке поводження з дітьми – експертка

В умовах існуючої на сьогодні системи попередження насильства та жорстокого поводження щодо дітей школи не зацікавлені фіксувати випадки жорстокого поводження та передавати цю інформацію до координуючого органу.

27.04.2017

Права дитини не в пріоритеті?

Ситуація в Україні з захистом прав дитини системно погіршується. Що можна змінити?

26.04.2017