
Коаліція Права дитини в Україні та Українська Мережа за права дитини почали підготовку спільної Альтернативної доповіді щодо стану дотримання Конвенції з прав дитини в Україні, а також Факультативного протоколу щодо участі дітей у збройних конфліктах та Факультативного протоколу щодо торгівлі дітьми, дитячої проституції і дитячої порнографії.
Раз на п’ять років усі Держави-підписанти Конвенції про права дитини мають звітувати перед Комітетом ООН з прав дитини (далі – КПД) про заходи, вжиті на виконання своїх зобов’язань відповідно до Конвенції. У вересні 2018 року Уряд України направив чергову державну доповідь до КПД.
Альтернативні (тіньові) доповіді готуються громадським сектором з метою надання КПД серйозної і незалежної оцінки досягнутого прогресу і складнощів імплементації Конвенції з прав дитини та факультативних протоколів до Конвенції.
У зв’язку з вказаним, запрошуємо НУО та незалежних експертів з прав дитини до співпраці.
Повідомити про зацікавленість та готовність долучитися до процесу, а також отримати додаткову інформацію про формат співпраці можна за тел. 095 003 84 04, e-mail [email protected]. Контактна особа – Ксенія Карагяур.
Особливо звертаємо увагу НУО та експертів, які можуть надати свою оцінку стану дотримання прав дитини за наступними розділами:
- Право на життя, виживання та розвиток (стаття 6 Конвенції);
- Охорона здоров’я та медичне обслуговування (ст.24 Конвенції);
- Відпочинок, дозвілля, культурна та мистецька діяльність (ст. 31 Конвенції).
Практика обшукування учнів на ЗНО порушує права дитини – правозахисники

Правозахисники занепокоєні практикою персональних обшуків за допомогою металошукачів учнів, які проходять зовнішнє незалежне оцінювання (ЗНО). Вони вважають, що це порушує права дитини на свободу та недоторканість, а також створює для дітей додаткову стресову ситуацію.
24.05.2017Через останні реформи школи не зацікавлені фіксувати жорстоке поводження з дітьми – експертка

В умовах існуючої на сьогодні системи попередження насильства та жорстокого поводження щодо дітей школи не зацікавлені фіксувати випадки жорстокого поводження та передавати цю інформацію до координуючого органу.
27.04.2017Права дитини не в пріоритеті?

Ситуація в Україні з захистом прав дитини системно погіршується. Що можна змінити?
26.04.2017