Звіт про дотримання прав дитини в Україні Голоси Дітей - Коалiцiя - Права дитини в Українi
Звіт про дотримання прав дитини в Україні "Голоси Дітей"
03.05.2018

Звіт про дотримання прав дитини в Україні «Голоси дітей» є результатом спільної роботи дітей та молоді з Коаліцією «Права дитини в Україні» та іншими партнерами, що зібралися для того, аби дослідити стан дотримання прав дитини в Україні.

 

Результати опитування дають уявлення про міру реалізації прав дитини в Україні на практиці. Дослідження засвідчило, що багато дітей у нашій країні хочуть бути почутими, що діти готові серйозно говорити про свої права. Діти хочуть мати більше можливостей висловлювати свої думки з питань, які впливають на їхнє життя. Частина опитаних стверджують, що система освіти є неефективною, а системи ознайомлення з правами дитини взагалі не існує. Діти відчувають хвилювання у зв’язку з навчанням та переживають стрес через навантаження, піддаються насильству чи булінгу і мають недостатню підтримку від дорослих. Не знають, куди звернутися по допомогу, а якщо звертаються, не отримують належної.
 
Дослідження відображає думки дітей з питань, які стосуються їх безпосередньо, а також зміни які необхідно зробити, аби права дитини в Україні не порушувались. Висновки та рекомендації, розроблені юними моніторами, будуть насамперед цікавими дорослим, які безпосередньо відповідальні за прийняття рішень, що стосуються дітей. Дослідження важливе для розуміння проблем, з якими стикаються діти у повсякденному житті, та дає рекомендації щодо змін, необхідних для кращого забезпечення прав дитини. 
 
Видання здійснено в рамках проекту «Впровадження Конвенції ООН про права дитини в Україні», який реалізується Всеукраїнською громадською організацією «Жіночий консорціум України» за фінансової підтримки Уряду Швеції. Відповідальність за зміст лежить виключно на авторах. Уряд Швеції може не поділяти думки, висловлені в огляді.
 
 
 
 

Практика обшукування учнів на ЗНО порушує права дитини – правозахисники

Правозахисники занепокоєні практикою персональних обшуків за допомогою металошукачів учнів, які проходять зовнішнє незалежне оцінювання (ЗНО). Вони вважають, що це порушує права дитини на свободу та недоторканість, а також створює для дітей додаткову стресову ситуацію.

24.05.2017

Через останні реформи школи не зацікавлені фіксувати жорстоке поводження з дітьми – експертка

В умовах існуючої на сьогодні системи попередження насильства та жорстокого поводження щодо дітей школи не зацікавлені фіксувати випадки жорстокого поводження та передавати цю інформацію до координуючого органу.

27.04.2017

Права дитини не в пріоритеті?

Ситуація в Україні з захистом прав дитини системно погіршується. Що можна змінити?

26.04.2017